Блог Доброго

Хард тест пічки Пекло

Придбав пічку вчора. Сьогодні зробив невеликий стрес-тест - дві години горіння і потім одразу тест на міцність.
Першу годину не заморочувався з нарізкою дрібних паличок, а просто пхав дрова у пічку, щоб напалити вугілля. Другу годину вже насипав дрібних паличок, щоб заповнити пічку вугіллям доверху. За дві години інтенсивного горіння не було навіть натяку на деформацію.
Наприкінці був тест на міцність - поставив на пічку, наповнену ще червоним вугіллям, цеглину вагою десь 5-6 кг. Спочатку на решітку з двох кілків, що ідуть в комплекті, потім на ребра самої пічки, як видно на фото. Пічка навіть не похитнулась, навіть коли я злегка рухав цеглину. Тобто заявлене навантаження пічка тримає впевнено, що важливо для мене.
Мої головні висновки наступні:
1. Пічка дихає за будь-яких умов. До цього користувався звичайною розбірною квадратною пічкою зі сталі. Головна проблема - як тільки накопичувалося вугілля десь на третину об'єму, пічка починала задихатись, і про нормальний вогонь не було й мови. Тобто її вистачало просто закип'ятити кухоль води на чай, але не на приготування їжі. Ця ж пічка не припиняла яскраво горіти, навіть коли була доверху набита вугіллям. Тобто можна і смажити картоплю на великій пательні, і пекти м'ясо чи рибу на решітці. Цим і займуся у найближчому поході. Тобто при мізерній вазі ця пічка дозволяє готувати їжу не на одного-двох, а на більшу кількість людей.
2. Пічка дійсно міцна. В мене були деякі сумніви з цього приводу, тому і зробив тест. Під час горіння пічку не вело, вона впевнено тримала форму навіть коли я силою пхав поліна щоб заповнити камеру згоряння. Днище-решітка злегка деформувалося, як видно на фото, але на його функцію це ніяк не вплинуло. Цікаво, як воно себе поводитиме при запіканні м'яса чи риби. Спробую згодом.
3. Абсолютна перевага пічки для мене особисто - моментальне охолодження пічки після того, як висипати вугілля. На службі регулярно траплялося, що треба було ТЕРМІНОВО зібратися і погрузитися в машину з усіма речами. З дебелою металевою пічкою такий фокус не пройде бо їй треба хвилин 5-8 на охолодження, а з цією - треба лише деяка спритність і тренованість у збиранні-розбиранні. Я пишу зараз не про бойові ситуації, а про військові будні, коли довго тупиш на одному місці, а тут раптом алярм, і треба робити все швидко і зараз. Коротше для мене це важлива властивість пічки.
4. Пічка універсальна за рахунок конструкції. Одна з важливих для мене функцій - пічку можна використовувати як надійний вітрозахист-екран для невеликого багаття. Тобто можна палити невелике і гаряче багаття на одну-дві людини для зігріву і приготування їжі, і при цьому це багаття не буде розростатися до непотрібних розмірів. За рахунок чого буде економія дров. А оскільки полотно пічки не боїться температури, то можна спробувати її для приготування шашлику як міні мангал. Також спробую у найближчому поході.
5. Я не турист-легкохід, але вага для мене має значення. 150 грам проти близько 800 грам у моєї старої пічки - істотна різниця.
Підсумок. Тест в поході ще попереду, але це мабуть найкраща пічка з тих, що є у продажу. Це виріб, який дійсно вартий патенту, як на мене. Щиро дякую автору.