Блог Доброго

Порівняльний тест пічки ПЕКЛО з іншими пічками

Andrew Vozny

24 ноября 2019 г.  ·
В епоху стрімкого розвитку туристичного спорядження, появи нових ультралайтових тканин, які значно зменшують вагу спорядження, а також використання надлегких металів та вдосконалення інтегрованих систем для приготування їжі серед туристів існують дві групи, які надають перевагу способу приготування їжі в поході:
- ті, що люблять готувати на вогні або дров’яних пічках
- ті, що використовують газові пальники, а також інтегровані системи.
Я вирішив провести невеликий експеримент щодо ефективності використання дров’яних пічок, оцінити їхні переваги та недоліки. Для цього було обрано 4 екземпляри, а за основу візьмемо час, який буде потрібно пічці для того, щоб закип’ятити 0.6 літра води. Чому саме 0.6, а не 0,5? Тому що використовувався титановий казанок від Toaks об’ємом 1,1 л та мірною шкалою з кроком у 200 мл. Отож, позбиравши по знайомих та порившись у нетрях власних запасів відшукали наступні експонати:
1. Biolite Cook Stove – дров’яна пічка від відомого американського бренда. Основна перевага даної пічки в наявності внутрішнього вентилятора, який працює від літій-іонного акумулятора та має регулятор потужності, а також розкладні ніжки, які дозволять користуватися нею на нерівних поверхнях. Серед мінусів можна віднести вагу у 725 г.
2. Саморобна турбопічка з нержавійочних кружок з вмонтованим ветилятором, який живиться від двох батарейок типу АА. В комплект входить накладний тримач під посуд, який дозволяє ставити казанки великого об’єму, а також збільшує діаметр отвору для підкидання дров. Вага даного комплекта 359 г.
3. Титанова пічка Пекло від українського виробника. Складаєься з титанового полотна, колосника та 4 титанових кілочків. Загальна вага пічки 96 г. Постачається у комплекті з тубусом, який дозволяє герметично упакувати її і не псувати речі в рюкзаку. Разом із тубусом повна вага комплекта 144 г. До переваг даної моделі ще можна віднести те, що 2 кілочки з набору можна використати для утримування казанка, а 2 як додатковий вітрозахист.
4. Розбірна пічка-трісочниця, виготовлена з нержавійної сталі. Вага разом з чохлом
664 г.
Отож, зібравши дані експонати у рюкзак було вирішено, що найкраще місце для проведення тесту пічок це гори. А ще краще поєднати пікнік з тестом.
Під час експерименту найбільше довелося повозитися з Biolite, яка пожерала дрова на очах. Відлучився на 2-3 хвилини і дрів вже нема… Тому довелося виливати воду, чекати поки охолоне казанок та повторювати знову. З третьої спроби та шляхом безперервного контролю все вийшло.
Щодо титанової пічки Пекло, то тут потрібно пам’ятати, що не слід сильно закладати дровами отвір, бо інакше не буде тяги.
Отже, тест проведено і результати наступні:
1. Biolite Cook Stove – 4 хв 46 секунд
2. Саморобна турбопічка – 6 хв 54 секунди
3. Титанова пічка Пекло – 9 хв 40 секунд
4. Пічка – трісочниця – 10 хв 18 секунд.
Можна підвести наступні результати:
- пічки з вентилятором очікувано кип’ятать воду швидше
- пічки з вентилятором не сильно поступаються інтегрованим системам в тривалості приготування
- дров’яні пічки не залишають сліди на траві, що корисно для довкілля